BIP Strona Główna
Aktualności
Niedziela, 21 październik 2018 r.
29.05.2018
29.05.2018 r.
.
.
„Teraz bardziej cenisz życie.
Patrzysz w przyszłość, skrycie
Dziękując Bogu za nadal bijące serce.
Bohaterze, ten wiersz dla Ciebie, nie tylko w podzięce...„
.
.
     We wtorek 29 maja br. w 22. Karpackim Batalionie Piechoty Górskiej odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa. 
    Święto, obchodzone 29 maja od 2012 r., jest wyrazem szacunku i uznania państwa i narodu dla polskich weteranów misji wojskowych, którzy pełnili i pełnią misję w różnych częściach świata w ramach sił pokojowych i stabilizacyjnych.
     Żołnierze z 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej uczestniczyli w misjach m.in. w Afganistanie, Iraku, Syrii, Libanie, Kosowie, Bośni i Hercegowinie zyskując uznanie za wysoki profesjonalizm i wzorową wojskową postawę.
.
 
.  
     Z okazji święta Weterani Działań Poza Granicami Państwa służący w 22 kbpg, za szczególne osiągnięcia w służbie, z rąk przyjmującej obowiązki Dowódcy 22 kbpg  ppłk Izabeli WLIZŁO, otrzymali pisma pochwalne ze zdjęciem na tle sztandaru oraz listy gratulacyjne. Ppłk Izabela WLIZŁO złożyła życzenia wszystkim służącym w batalionie weteranom życząc im realizacji planów i zamierzeń oraz satysfakcji ze służby na rzecz Sił Zbrojnych RP.
.
.
     Zbiórkę zakończyła defilada, po której żołnierze udali się na zajęcia dobowe.
.
.
Zdjęcia: mł. chor. Andrzej KRUK
.
.
.

Galeria zdjęć

Dorota Kuś