BIP Strona Główna
Aktualności
Poniedziałek, 10 grudzień 2018 r.
10.04.2018
10.04.2018 r.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
       We wtorek, 10 kwietnia 2018 r., żołnierze 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej uczcili 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej.
       Dzień rozpoczął się od uroczystej zbiórki upamiętniającej ofiary  - 96 pasażerów i członków załogi, w tym Prezydent Lech Kaczyński, jego małżonka Maria, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu oraz ostatni prezydent RP na uchodźctwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. 
       Zgromadzeni na placu apelowym Dowódca 22 kbpg ppłk dypl. Piotr RUPA, Komendant WKU w Kłodzku ppłk Marek TOMASZEWSKI oraz żołnierze minutą ciszy uczcili pamięć ofiar.
.

.
       Dowódca ppłk dypl. Piotr RUPA w swoim wystąpieniu odniósł się do zbrodni katyńskiej z kwietnia 1940 r., a także wspomniał ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, która trwale wpisała się w historię Polski.
.

.
       Żołnierze 22 kbpg wzięli także udział w uroczystych obchodach 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Wałbrzychu, gdzie wystawili wartę honorową przy Pomniku Niepodległości.

Zdjęcia: szer. Ireneusz PANASEWICZ
.
.
.

Galeria zdjęć

Dorota Kuś