BIP Strona Główna
Aktualności
Niedziela, 21 październik 2018 r.
14.02.2018
14.02.2018 r.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
        Zgodnie z realizacją Planu Współpracy z Organizacjami i Partnerami Społecznymi na 2018 r. w dniu 14 lutego 2018 r. w 22. Karpackim Batalionie Piechoty Górskiej zorganizowane zostało szkolenie dla ponad 70 uczniów klas mundurowych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku oraz z Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie.
      Tematyka szkolenia była bardzo urozmaicona. Kolejne zagadnienia realizowane były w wyznaczonych punktach, które pokonywali podzieleni na grupy uczniowie.
.

.
        W ramach szkolenia młodzież uczyła się postaw strzeleckich oraz poznała budowę broni i ćwiczyła jej rozkładanie i składanie. Zajęcia obejmowały także naukę i doskonalenie  podstawowych wiadomości z terenoznawstwa.
.

.
        Uczniowie poznali zasady szkolenia ogniowego BLOS (Broń Lufa Otoczenie Strzał) oraz budowę i użytkowanie maski MP-5 w ramach Obrony Przed Bronią Masowego Rażenia. Z dziedziny łączności instruktor skupił się na przedstawieniu szkolącej się młodzieży różnych rodzajów radiostacji oraz zaprezentował zasady ich działania.
.

.
        Nie mogło zabraknąć także ćwiczeń z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz treningu strzeleckiego z karabinka beryl przy użyciu trenażera Czantoria.
        Uczestnicy zajęć, pomimo zimna i niesprzyjających warunków pogodowych,  byli odpowiednio zmotywowani i z dużym zaangażowaniem oraz zapałem podchodzili do poszczególnych tematów szkolenia.
.
.
.
Zdjęcia: Ewa HANEK
.
.
.
.

Galeria zdjęć

por. Damian ANTONIK