.
.
.
.
        W dniach 05 – 11.02.2018 r. w Jakuszycach, pod patronatem Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, odbyły się Mistrzostwa Wojska Polskiego w narciarstwie biegowym, w których czołowe miejsca zajęli żołnierze z 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej, kpr. Małgorzata KUCHARZAK i st. szer. Krzysztof PŁYWACZYK. Weszli oni w skład drużyny z 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej.
.

.
        W mistrzostwach wzięły udział reprezentacje Dowództwa Generalnego, Żandarmerii Wojskowej, Akademii Wojsk Lądowych, Wojskowej Akademii Technicznej, Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych i Regionalnego Centrum Informatyki, a w skład każdej wchodziło 10 zawodników.
       Uroczystego otwarcia i zamknięcia Mistrzostw, w imieniu organizatora - Dowódcy 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego - płk. pil. Krzysztofa Walczaka, dokonał Szef WFiS 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego mjr Sławomir Będkowski.
.

.
       Zawodnicy dotarli do Jakuszyc już 5 lutego i mieli dwa dni na przygotowania. Trzydniową rywalizację rozpoczęły sprinty stylem klasycznym, na dystansie 1.500 metrów, w trzech kategoriach:  kobiety, mężczyźni do 35 lat oraz mężczyźni ponad 35 lat.
.

.
      Rywalizacja panów do lat 35 była bardzo emocjonująca  ze względu na  szeroką stawkę zawodników walczących o medale oraz bardzo wysoki poziom sportowy. Choć od początku miała ona swojego dominatora, byłego olimpijczyka w biathlonie – st. szer. Krzysztofa Pływaczyka, który od kilku lat regularnie startuje w zawodach biegowych. Wygrał on wszystkie cztery biegi – od eliminacji do finału.
       W kategorii kobiet zawodniczka z 22 kbpg  kpr. Małgorzata KUCHARZAK zajęła II miejsce.
.

.
       W kolejnych dniach rozegrano zawody w  biegach sztafetowych 3 x 1500 m oraz w biegu na dystansie ok. 15 km stylem klasycznym. W sztafetach st. szer. Krzysztof PŁYWACZYK zajął I miejsce, a kpr. Małgorzata KUCHARZAK zajęła II miejsce.  Kolejne złoto st. szer. Krzysztof PŁYWACZYK zdobył w klasyku na dystansie 15 km.