BIP Strona Główna
Aktualności
Niedziela, 21 październik 2018 r.
12.02.2018
06-07.02.2018 r.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
          W dniach 06-07 lutego  2018  r.,  zgodnie z planem zasadniczych przedsięwzięć pododdziały 22 kbpg realizowały  dwudobowy kwartalny marsz kondycyjny, przeprowadzony w paśmie gór Bystrzyckich i masywu Śnieżnika.
          Przed wymarszem żołnierze, po udzielonym instruktarzu i przypomnieniu zasad bezpieczeństwa, pobrali niezbędny sprzęt i wyposażenie. Po utworzeniu ugrupowania marszowego z całym oporządzeniem wyruszyli na zaplanowane trasy.
.

.
          Marsz przeprowadzony został zgodnie z zasadami działań taktycznych pododdziałów wojsk zmechanizowanych, z wykorzystaniem nabytych doświadczeń pododdziałów górskich, z zachowaniem: struktury i ugrupowania, elementów ubezpieczenia, elementów zabezpieczenia logistycznego i medycznego i szeroko rozumianej łączności. Dodatkowym utrudnieniem dla niektórych grup był głęboki śnieg, ale pozwoliło to na doszlifowanie umiejętności poruszania się na nartach. Zjazdy i turowanie – to nieodłączne elementy pokonywania zaśnieżonych gór.
.

.
          Z jednej strony przeprowadzony trening miał na celu podtrzymywać sprawność fizyczną i wytrzymałość żołnierzy, a z drugiej doskonalić umiejętność wykonywania różnych zadań taktycznych w trudnym terenie górzystym i wymagających warunkach pogodowych.
.

.
           Nie  bacząc  na  trudy  i  pokonując  zmęczenie  żołnierze z pododdziałów, dowództwa i sztabu pokazali,  co  znaczy  być  żołnierzem  piechoty  górskiej.  Dzięki  tego  typu  zajęciom mogli  lepiej  poznać  siebie  w niecodziennych sytuacjach  i zmierzyć  z dużym zmęczeniem  fizycznym, co miało pozytywny wpływ na budowanie wzajemnych relacji.

Galeria zdjęć

por. Damian ANTONIK