BIP Strona Główna
Aktualności
Niedziela, 21 październik 2018 r.
11.01.2018
11.01.2018 r.
.
.
.
.
.
.
.
       W dniu 11 stycznia 2018 r. Dowódca 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej cz.p.o. mjr Krzysztof HANEK, w obecności żołnierzy i pracowników RON, pożegnał kończącego  służbę w Batalionie – mł. chor. Macieja KUBIKA.
.
.
           Uroczystość  w Sali Tradycji 22 kbpg, zgodnie z Ceremoniałem Wojskowym w obecności sztandaru wojskowego, rozpoczęła się od meldunku złożonego Dowódcy 22  kbpg  cz.p.o. mjr Krzysztofowi HANKOWI przez kpt. Michała KOWALCZYKA. Rozkaz personalny przeczytał por. Krzysztof ROBAK.
.
.
         Mł. chor. Maciej KUBIK służył w Batalionie na stanowisku instruktora.  Dbał o poziom wychowania fizycznego żołnierzy oraz był głównym inicjatorem i organizatorem odbywającego się co roku Szkolenia wysokościowego służb mundurowych, w którym brały udział formacje mundurowe z całej Polski. 
        Mł. chor. KUBIK jako instruktor WF trenował  reprezentantów  22 kbpg, którzy zdobyli m.in. Mistrzostwo w Turnieju o Puchar Dowódcy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Halowej piłce nożnej czy też Mistrzostwo 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Piłce Siatkowej.
.
.
        „Służbę mł. chor. Macieja Kubika w Batalionie będziemy wspominać w samych superlatywach. Dzięki jego pracy batalion we współzawodnictwie sportowym w 21 BSP od kilku lat jest w czołówce, a od dwóch lat zajmuje I miejsce. Dzięki chorążemu posiadamy wielu instruktorów postrzeganych jako bardzo dobrzy specjaliści” – powiedział Dowódca 22 kbpg  cz.p.o. mjr Krzysztof HANEK  dziękując mł. chor. Maciejowi KUBIKOWI za służbę w 22. Karpackim Batalionie Piechoty Górskiej.
       Odchodzący podoficer  służbę w 22 kbpg rozpoczął w 2010 r. na stanowisku pomocnik dowódcy plutonu. W 2012 r. służył na XI zmianie PKW Afganistan. Swoją dalszą służbę będzie kontynuował w 2 Wojskowym Oddziale Gospodarczym we Wrocławiu.
.
.
        Dowódca 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej cz.p.o. mjr Krzysztof HANEK dziękując za lata nienagannej służby oraz za trud i poświęcenie z jakim wykonywał swoje zadania, wręczył mł. chor. Maciejowi KUBIKOWI pamiątkowy ryngraf i życzenia.
.
.
         Uroczystość zakończyła się wpisem do Księgi Pamiątkowej 22 kbpg oraz wspólnym zdjęciem.
.
.
Zdjęcia: sierż. Łukasz PODGÓRSKI
.
.

Galeria zdjęć

por. Damian ANTONIK