BIP Strona Główna
Aktualności
Niedziela, 21 październik 2018 r.
10.01.2018
10.01.2018 r.
.
.
.
.
.
.
        W środę, 10 stycznia br., w murach 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej, w ramach programu pilotażowego MON, ponownie zagościło 42 uczniów klas mundurowych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku.
       Zgodnie z programem nauczania dla szkół ponadgimnazjalnych „Edukacja wojskowa” szkolenie prowadzone przez instruktorów z 1 kompanii zmechanizowanej składało się z zajęć praktycznych ze szkolenia taktycznego i ogniowego.
.
.
        W ramach tematu z taktyki sierż. Daniel STANKIEWICZ uczył młodzież  reakcji w różnych sytuacjach taktycznych.
.
.
         Temat ze szkolenia ogniowego obejmował czynności przygotowawcze do strzelania z karabinka 5,56 mm kbs BERYL. W ramach zajęć uczniowie pod czujnym okiem instruktorów: st. kpr. Sobolewskiego, st. kpr.  Kazimierza GWIZDAKA, st. kpr. Dariusza WIŚNIOWSKIEGO oraz kpr. Pawła ANTCZAKA, ćwiczyli  ładowanie magazynka oraz przygotowywanie broni do strzelania, rozkładanie i składanie broni oraz jej obsługę.
.
.
        Młodzież jak zwykle wykazała się zapałem do nauki oraz wytrzymałością na niedogodne warunki pogodowe. Uczniowie chętnie stosują się do cennych uwag i wskazówek szkolących ich żołnierzy.
.
.
Zdjęcia: sierż. Łukasz PODGÓRSKI.
.
.
.

Galeria zdjęć

por. Damian ANTONIK