BIP Strona Główna
Aktualności
Piątek, 17 listopad 2017 r.
14.11.2017
11.11.2017 r.
.
.
.
.
.
.
.
      Z okazji Narodowego Święta Niepodległości żołnierze z 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej uczestniczyli w apelach, uroczystościach, żywych lekcjach historii oraz wydarzeniach na terenie Garnizonu Kłodzko.
     Jednym z ważniejszych wydarzeń było patriotyczne śpiewanie i wystawa o tematyce niepodległościowej, które odbyły się  10 listopada w Dusznikach - Zdroju. W Dworku Chopina Pani Krystyna Śliwińska i Pan Stanisław Wesołowski uraczyli duszniczan i gości prawdziwie duchowym pokarmem. Żołnierze z 22 kbpg wspólnie z zebranymi odśpiewali pieśni patriotyczne oraz zapoznali się z wystawą "CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM" autora Stanisława Wesołowskiego.
.
.

       9 listopada przedstawiciele 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej w ramach żywej lekcji historii odwiedzili przedszkolaków z Publicznego Przedszkola w Przedborowej. W czasie wizyty opowiadali o służbie w piechocie górskiej i tradycjach Batalionu. Przedszkolaki z ogromnym entuzjazmem przyglądały się przywiezionemu sprzętowi, a przy pomocy żołnierzy mogły do woli przymierzać i sprawdzać przeznaczenie prezentowanych przedmiotów.

.


.
       Delegacji z 22 kbpg nie mogło zabraknąć w szkołach  na uroczystych apelach upamiętniających 99 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Żołnierze byli m.in. w Szkole Podstawowej nr 2 w Paczkowie, Zespole Szkół nr 2 w Ludwikowicach Kłodzkich oraz w Zespole Szkół Agrotechnicznych im. Batalionów Chłopskich w Bożkowie. Dzień ten dla wielu uczestników był lekcją patriotyzmu i historii o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
.
.

Galeria zdjęć

 

 Zdjęcia: sierż Łukasz Podgórski, archiwum 22bpg

por. Damian ANTONIK