BIP Strona Główna
Aktualności
Poniedziałek, 10 grudzień 2018 r.
08.10.2018
06-07.10.2018 r.
.
.
.
.
.
.
.
.
      Miniony weekend dla żołnierzy 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej upłynął pod kątem szerzenia patriotyzmu i promocji Batalionu.
.
.
      W sobotę, 6 października br., żołnierze 22 kbpg wzięli udział w uroczystym odsłonięciu tablicy pamiątkowej w Pieszycach, poświęconej żołnierzom walczącym o kształt granic Rzeczypospolitej oraz tych, którzy walczyli z nawałą bolszewicką w latach 1918-1920. W czasie uroczystości żołnierze z kompanii wsparcia  wystawili wartę honorową przy tablicy, a delegacja z Batalionu złożyła kwiaty.
.
.
.
      Tego samego dnia przedstawiciele 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej uczestniczyli w Pikniku z okazji  100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę,  zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 w Kłodzku. Żołnierze wystawili punkt promocyjny, w którym uczestnicy mogli poznać indywidualne wyposażenie żołnierza piechoty górskiej . Karpatczycy prezentowali broń i sprzęt wykorzystywany podczas codziennej służby.
.
.
      Natomiast w niedzielę w Łagiewnikach warta honorowa wystawiona przez 22. Karpacki Batalion Piechoty Górskiej uświetniła ceremonię odsłonięcia tablicy pamiątkowej upamiętniającej mieszkańców gminy Łagiewniki, którzy brali udział w walkach na wszystkich frontach II wojny światowej, m.in. na Westerplatte, pod Monte Cassino, w oddziałach Armii Krajowej oraz I i II Armii Wojska Polskiego. W uroczystościach uczestniczyła także delegacja z Batalionu, która złożyła pod pomnikiem kwiaty.
 
.
.

Galeria zdjęć

Dorota Kuś